Skip links
QDMS

Doküman Yönetimi.

Kontrollü doküman yönetimi ile bir kurumunuzun kalite dokümanlarını düzenli, sistematik ve izlenebilir bir şekilde oluşturmasını, paylaşmasını, güncellemesini ve depolamasını sağlayabilirsiniz.

— Ogeasoft - QDMS

Dokümanların etkin bir şekilde kullanılmasını, dağıtılmasını ve erişilebilir olmasını temin ederken, aynı zamanda güvenlik, bütünlük ve versiyon kontrolü gibi önemli unsurları da sağlayabilirsiniz.

— Ogeasoft

Kontrollü doküman yönetimi

Kuruluşun faaliyetlerini yönlendiren ve standartları belirleyen prosedürler ve talimatlar.

Kuruluşun hedefleri ve politikalarını belirleyen resmi belgeler.

Çeşitli işlemler ve raporlamalar için kullanılan form ve şablonlar.

Süreçlerin ve iş akışlarının görsel olarak temsil edildiği dokümanlar. Aynı zamanda çözüm ekosisteminde yer alan Ensemble uygulaması ile modelleme çalışmalarını QDMS ile entegre bir şekilde yönetebilirsiniz.

İş süreçlerini ve kullanılan sistemleri anlatan kılavuzlar ve rehaberler.

— Doküman Yönetim Sistemi

Faydaları

QDMS, doküman yönetiminizde size güçlü bir kolaylık sunarak, etkili, düzenli ve kontrollü bir doküman yönetimi süreci sağlar. Tüm süreçleri daha verimli ve etkin bir şekilde yöneterek işlerinizi kolaylaştırır ve kalite standartlarınıza uyum sağlamanıza yardımcı olur.

‘’QDMS Doküman Yönetimi’’, tüm yönetim sistemi standartlarının gerektirdiği dokümantasyon işlerinizi elektronik ortamda onaylarla ve kontrollü bir şekilde yönetmenize olanak sağlayan güçlü bir çözümdür.

Klasör ağaç yapınıza uygun olarak tüm kontrollü dokümanlarınızı QDMS içinde düzenleyebilir, farklı dosya formatlarını sorunsuz bir şekilde kullanabilirsiniz (Word, Excel, Powerpoint, PDF vb.).

Toplu aktarım özelliği ile tüm dokümanlarınızı hızlı ve kolay bir şekilde, tüm bilgileri ile birlikte içeri aktarabilirsiniz.

Klasör veya doküman bazında yetkilendirmeler yaparak, her kullanıcının yetkili olduğu klasörler veya dokümanlar üzerinde işlem yapmasını sağlayabilirsiniz.

Özelleştirilmiş yetkilendirme seçenekleri, Okuma, Yazdırma, Revizyon Yapma, Eski Revizyonları Görüntüleme, İptal Etme, Klasör Tanımlama gibi farklı yetkileri ihtiyaç duyulan pozisyonlara veya kullanıcı gruplarına dağıtmanızı kolaylaştırır.

Dokümanlarınızın yayınlanmadan önce belirlediğiniz Kontrol, Onay ve Görüş aşamalarından geçmesini sağlayabilir, tamamlayan dokümanları ilgili kullanıcı gruplarına "Okunması Gereken Dokümanlar" olarak iletebilirsiniz. Ayrıca, eş zamanlı olarak mail entegrasyonu ile sorumluluğunuzdaki işlerden haberdar olabilirsiniz.

Doküman sonu Sınav özelliği sayesinde, dokümanlarınızın etkili bir şekilde okunup okunmadığını test edebilirsiniz. Gelişmiş raporlar aracılığıyla, kim hangi dokümanı ne zaman okumuş, kim dokümanları kaç gündür okumuyor gibi önemli soruların cevaplarını alabilirsiniz. Aynı şekilde, Denetimlerde önemli bir adım olan Doküman Master Listenizi sistemden tek bir menü aracılığıyla otomatik bir şekilde oluşturabilirsiniz.

Gözden Geçirme Periyotları

Doküman şablonları ile güncel revizyonlarınızı, tarihlerinizi, doküman onaycılarınızı ve logolarınızı otomatik olarak dokümanlarınıza bastırabilirsiniz. Revizyon işlemleri için her doküman veya klasörünüz için özel gözden geçirme periyotları tanımlayabilir, periyodu gelmiş dokümanlarınızın gözden geçirilmesi için ilgili doküman sahibine görev düşürülmesini sağlayabilirsiniz.

Dokümanlarınızı birbiri ile referans doküman olarak tanımlamanız durumunda, herhangi bir doküman revize olduğunda referans dokümanlarının sahiplerine sistem üzerinden bildirim gönderilir. Ayrıca, dokümanlarınıza ek olarak formlarınızı ve formlarınızın revizyonlarını da sistemde yönetebilir, formlarınızın dolu halleri olan kalite kayıtlarınızı da QDMS içinde saklayabilirsiniz.

Ogeasoft, size en iyi hizmetini sunabilmek için çerez kullanmaktadır.
Explore
Drag