Skip links
QDMS

Cihaz Yönetimi

Cihaz Yönetimi, işetmede kalibrasyonu, doğrulaması vb. işlemlerin yapılacağı cihazların sertifikasyonlarının takibini sağlayan bir modüldür. Kalibrasyon ve doğrulama dışında ek olarak daha fazla işlem tipi eklenerek modülün içeriği hatırlatma amaçlı genişletilebilir. Buna ek olarak;

— Ogeasoft - QDMS

Anket yönetimi, kuruluşlar için önemli bir araçtır çünkü müşteri memnuniyetini ölçmek, çalışanların görüşlerini almak, iş süreçlerini değerlendirmek ve genel performansı değerlendirmek için değerli veriler sağlar. Bu sayede kuruluşlar, müşteri odaklılık, iş verimliliği ve kalite yönetimi gibi alanlarda sürekli iyileştirmeler yaparak rekabet avantajı elde edebilirler.

— Ogeasoft

Cihaz Yönetim Adımları

Kalibrasyon/Doğrulama zamanı gelen cihazlar için haber vermesi.
Kalibrasyon/Doğrulama değerleri girilerek kalibrasyon raporu hazırlanması ve saklanması.
Cihaz bilgileri, sertifika dosyaları, dış ve iç kalibrasyonların takibinin yapılabilmesi. Cihaz hareketleri izlenebilmesi.
Cihaz kategorisi bazlı sertifika bilgisi yüklenip, ölçüm değerlerinin bu tanıtılan format üzerinden QDMS içinde girilmesi, Yaklaşan ve biten işlemlerin özel raporlanması.
— Cihaz Yönetimi

Faydaları

QDMS Cihaz Yönetimi Modülü, işletmenizin cihazlarının kalibrasyon ve doğrulama işlemlerini takip ederek performansını ve doğruluğunu garanti altına alır. Modül, esnek yapısı sayesinde farklı işlem tiplerini ekleyerek özelleştirilebilir ve bu sayede cihazlarınızın ihtiyaçlarınızı daha iyi karşılayacak şekilde yönetilmesini sağlar.

Cihazlarınızı işlem tiplerine göre kategorize edebilir ve raporlamalar yapabilirsiniz.
Cihazların sorumlularını sisteme kaydedebilir ve takibini daha da kolaylaştırabilirsiniz.
Cihazların durumunu tanımlayarak, kalibrasyon ve doğrulama işlemlerinin sonuçlarına göre ihtiyaca bağlı olarak hurdaya ayırma, kullanıma devam etme veya bölümünü değiştirme gibi esnek seçeneklerle yönetebilirsiniz.
Sistem size önceden belirlediğiniz zaman diliminde işlem zamanları yaklaşan cihazlar için bildirim ve e-mail göndererek hatırlatma yapar.
İşlem sorumluları, ölçüm işlemlerinin ardından Cihaz İşlem Raporlarını sistemden alarak işlemlerin doğru bir şekilde kaydedilmesini sağlayabilir.
Dışarıdan yaptırılan işlemler için alınan raporları sisteme yükleyerek tüm işlemleri eksiksiz bir şekilde görüntüleyebilirsiniz.
Cihazlar üzerindeki erişimleri güvenli bir şekilde kontrol edebilirsiniz.

Cihaz Yönetimi Modülü, tüm bu özellikleriyle işletmenizin cihazlarını etkin bir şekilde yönetmenize ve kalite standartlarınızı yüksek seviyede tutmanıza yardımcı olur.

Cihaz Yönetimi Modülü'nü kullanmanın ek faydaları

Cihaz Yönetimi Modülü’nü kullanmak, işletmenize aşağıdaki faydaları sağlar:

  • Cihazlarınızın performansını ve doğruluğunu garanti altına alın.
  • Cihazlarınızın ihtiyaçlarınızı daha iyi karşılayacak şekilde yönetin.
  • Cihazlarınızın kalibrasyonunu ve doğrulamasını takip edin.
  • Cihazlarınızın durumunu tanımlayın ve yönetin.
  • Cihazlarınızın bakımını planlayın ve takip edin.
  • Cihazlarınızın raporlarını alın ve analiz edin.
  • Cihazlarınızın güvenliğini sağlayın.
Ogeasoft, size en iyi hizmetini sunabilmek için çerez kullanmaktadır.
Explore
Drag