Skip links
Ensemble

Balanced Score Card

"Stratejik Performans Yönetimiyle Kurumunuzun Başarısına Yol Alın!"

— Ogeasoft - Ensemble

Stratejik Performans Yönetimi, kurumunuzun genel stratejisi doğrultusunda Müşteri, İç Süreçler, Büyüme-Gelişme ve Finansal yönlerini kapsayan hedeflerin belirlendiği ve bu hedeflerle göstergelerin bağlanıp ağırlıklandırıldığı bir yönetim metodudur.

— Ogeasoft

Balanced Score Card Adımları

Kurumunuzun genel görünümünü belirlemek için lokasyon, departman, rol, süreç gibi karneler tanımlayabilirsiniz.
Karnelerde yer alacak göstergeleri önem düzeyine göre ağırlıklandırarak başarıya giden yoldaki öncelik sıralamasını yapabilir ve göstergeleri farklılaştırabilirsiniz.
Model ayrımı yaparak sektörel veya yönetimsel bazda karneler oluşturabilirsiniz.
Karneler özelinde göstergeleri tanımlayabilir ve değerlendirmeleri bu tanımlamalara göre yapabilirsiniz.
Manuel Veri Girişi yanı sıra Kurumsal Veri Kaynaklarından (ERP, CRM vs.) entegrasyonla KPI – Gösterge verilerini otomatik olarak alabilirsiniz.
Kullanıcı dostu rapor, dashboard ve gösterge grafiği ekranları sayesinde analiz raporlarınızı kolayca oluşturabilirsiniz.
Esnek altyapı sayesinde Balanced Scorecard yapısını kurumunuza özel uyarlayabilir ve organizasyonun ihtiyacına göre performans değerlendirme kriterlerini tanımlayabilirsiniz.
QDMS DİF ve Aksiyon modülleri üzerinden iyileştirme gereken noktalarda faaliyet planlaması yapabilirsiniz.
Perspektif, stratejik hedef, KPI, SupPI gibi element katmaları oluşturarak detaylı analizler yapabilirsiniz.
Stratejik hedeflerin performans programlarını takip ederek ilerlemenizi değerlendirebilirsiniz.
— Balanced Score Card

Faydaları

Stratejik Performans Yönetimiyle, kurumunuzun başarı yolculuğunda daha iyi bir yol izleyerek hedeflerinize ulaşabilir, sürekli gelişimi destekleyebilir ve başarıyı sürdürebilirsiniz. Performans yönetimiyle şirketinizin başarı yolculuğuna daha sağlam adımlarla ilerleyin. Tüm çalışanların ortak hedefe yönelmesini sağlayarak performansı arttırın ve sürekli gelişimi destekleyin. Veri odaklı kararlar alarak şirketinizin performansını birden fazla açıdan izleyin ve başarıya ulaşmak için önemli adımlar atın. Görsel raporlama ekranları sayesinde anlık ve kümülatif performansınızı tek bir noktadan takip edin, böylece hızlı ve etkili kararlar alabilirsiniz. Etkin performans takibi ile faaliyetlerinizdeki aksayan noktaları tespit edin ve süreçlerinizi sürekli iyileştirin. Bu şekilde, müşteri memnuniyetini artırabilir, ürün ve hizmetlerinizi daha da kaliteli hale getirebilirsiniz. Şirketinizin başarı hikayesine imza atmak için stratejik ve veri odaklı bir performans yönetimi sistemi kurun ve geleceğe güvenle ilerleyin.

Şirket hedeflerinizi kurumun geneline yaygınlaştırın, her bir çalışanın ortak hedefe koşmasını sağlayın.
Göstergelerin önem seviyelerine göre ağırlıklarını belirleyerek, önceliklerinizi şekillendirin.
Manuel veri girişlerinin yanı sıra güçlü entegrasyon alt yapısı sayesinde veri ölçümlerini dönemsel olarak takip edin. Hedef altı kalan göstergeleriniz için otomatik uyarı mekanizmaları ve aksiyonlar oluşturun.
Kurumun performansını sadece finansal açıdan değil, birden fazla bakış açısıyla izleyin.
Kurumunuzun göstergelerini stratejik hedefler ile ilişkilendirerek yönetin. Performans göstergelerinizi departman ve pozisyonlara kadar indirgeyerek, detaylı hedef takibi yapın.
Yetki kontrolü ile karnelerinize ve göstergelerinize erişimi kontrol altında tutun.
Kurumunuza bağlı değerlendirme metotları oluşturun ve başarı seviyelerinizi özelleştirin.
Farklı görsel raporlama ekranları ile anlık ve kümülatif performansınızı tek bir noktadan izleyin.
Farklı ölçüm yerleri belirleyerek, performans verilerini birden fazla noktada ölçün, etkinliğini karşılaştırın. Faaliyetlerinizin performanslarını ölçerek, süreçlerinizdeki aksayan noktaları tespit edin ve iyileştirici aksiyonlar alın. Topladığınız verilerle ürün ve hizmetlerin kalitesini sürekli olarak geliştirin, paydaş memnuniyetini arttırın.
Ogeasoft, size en iyi hizmetini sunabilmek için çerez kullanmaktadır.
Explore
Drag