Skip links
İş Süreç Çözümleri

İş süreçleri otomasyonu ile sektör/departman bağımsız çözümler üretilebilir.

1
Soft Çözüm
İş Süreç Çözümleri

İnsan Kaynakları

İnsan Kaynakları süreçleri, personel taleplerinden işe alıma, donanım/yazılım alımlarından işten ayrılmaya kadar tüm aşamaları etkili bir şekilde yönetmeyi sağlar.

Bir bölüm personel ihtiyacı olduğunda, iş akış otomasyonu sayesinde hangi pozisyonlar için ne tür yeteneklere sahip kaç kişiye ihtiyaç duyulduğu gibi bilgilerle talep oluşturulabilir. Bu talepler, onaylandığında işe alım süreci başlar.

İşe alım aşaması, ilanların yayınlanması, CV'lerin toplanması ve adaylarla iletişim kurmayı içerir. Aday görüşmeleri sonuçları kaydedilir, olumlu sonuçlananlar için işe başlama süreci başlatılır.

Personel ihtiyaçları karşılanır, özlük dosyaları düzenlenir. Yeni personel için gereken donanım/yazılım sistemden yönetilir. Donanımın zimmeti ve gerektiğinde satın alım süreci de otomasyonla düzenlenir.

Personel ayrılıklarında ise ayrılma işlemleri, hesapların kapatılması, donanımların geri alınması gibi adımlar uçtan uca izlenir. İş akışı otomasyonu, İnsan Kaynakları süreçlerini verimli ve etkili bir şekilde düzenler, böylece kurumsal performans artar.

İnsan Kaynakları Süreçleri

İş süreçleri otomasyonu ile sektör/departman bağımsız çözümler üretilebilir.

İşe alım süreçlerinde departmanlardan/pozisyonlardan personel talep formu doldurularak hazırlanır ve otomasyon sisteminde onaylanarak işe alım süreci başlatılır.
Talep olarak gelen formlar işe alım süreci ile personel aranması, personel mülakatları ve görüşmelerin yapıldığı formlardır. Bu formlar yazıldıktan sonra alım için onaya gönderilir. Yönetim tarafından elektronik olarak onaylanan formlar ile personel işe alınır. Alınan personel bilgileri ve onaylı formlar Personel Bilgi Sistemi otomasyon ile oluşturulur.
İşe alınmasına karar verilen personele yerilmesi gereken ekipmanlar (araç, telefon, bilgisayar) için her bir işlem merkezine elektronik olarak zimmet formu gönderilir ve onaylar alınır. Alınan onaylar tamamlanan süreçler Personel bilgi sistemine aktarılır.
Personelin izine çıkacağı zaman kullanacağı formlardır. Mobil olarak sahadan talep edilen formlar izin türlerine göre kontrol edilerek bakiye sistemi anında bilgilendirilir. Böylece talep eden yıllık izinlerini ve daha önce kullandığı izinleri takip edebilir. Aynı anda aynı departmanda izine çıkışlar engellenir ve hizmetin aksaması önlenmiş olur. Amirleri ve üst yöneticileri tarafından mobil veya bilgisayarından onaylanan formlar insan kaynaklarına ulaşır ve otomatik olarak personel bilgi sistemine aktarılır. Alınan izinler mevcut PDKS istemleri ile entegre edilerek personel aylık tahakkukuna otomatik olarak işlenir.
İş yerinde yapılacak fazla mesailerin girilmesi ve amir onayına gönderilerek onayların alınması sağlanır. Onaylardan mevcut PDKS istemleri ile entegre edilerek personel aylık tahakkukuna otomatik olarak işlenir.
Ogeasoft, size en iyi hizmetini sunabilmek için çerez kullanmaktadır.
Explore
Drag